Sayfa Yükleniyor...

Lütfen Bekleyiniz...
Op. Dr. Muhammet KESKİN
Ameliyat Öncesi ÖnerilerAşağıda verilen bilgiler ve öneriler ameliyattan en iyi sonucun alınması için hazırlanmıştır. Dikkatle okunmalı, özenle uygulanmalı ve sorulacak ilave bir konu varsa doktora iletilmelidir.

» Size ameliyat randevusu verildikten sonra ameliyat öncesi check-up işlemi için B1 katında bulunan laboratuara gidip gerekli tetkikleri yaptırmanız gerekmektedir.
» Hasta yanında önden iliklenen kolay giyilip çıkarılabilen pijama, eşofman veya gecelik bulunmalıdır. Ameliyatta kolye, yüzük, bilezik, küpe ve saat gibi tüm takıların çıkarılmış olması gerekir.
» Ameliyattan sonra bir süre banyo yapılamayacağı için, evde banyo yapılarak gelinmelidir. Bayanların makyaj yapmamaları, varsa tırnaklarındaki ojeleri silmeleri, erkeklerin ise sakal tıraşı olmaları, eğer burun ameliyatı yapılacaksa bıyıklarını ve burun kıllarını kesmeleri yararlı olacaktır. Kulak ameliyatı olacak hastalara özel bir saç tıraşı gerekip gerekmediği doktor tarafından bildirilecektir.
» Ameliyattan önceki on gün içinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Başta depresyon ilaçları olmak üzere anesteziyi etkileyebileceği için kullanılan tüm ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir.
» Operasyondan önce en az 6 saat aç ve susuz olunmalı, hiçbir şey yenilmemeli ve içilmemelidir.
» Hastaneye gelindiğinde doktorun odasına uğrayıp yatış işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Yatış işlemleri zemin katta Hasta Yatış odasında yapılacaktır.
» Hazırlıklar tamamlanınca hasta ameliyathaneye alınır. Ameliyathanede anestezi ilaçları damardan verilebileceği gibi maske ile de verilebilir. İlaçlar verildikten birkaç dakika sonra hasta uyur.

Ameliyat bitiminde hasta ameliyathanede bir süre takip edildikten sonra tekrar servisteki odasına alınır.Hit: 2308 Kayıt Tarihi: 27.06.2017